Jdi na obsah Jdi na menu
 


CHLORELLA

 

Zelený zázrak z přírody
Chlorella je jedinečná zelená sladkovodní řasa. Na zemi se vyskytuje přes 2 miliardy let, vědci však byla objevena až koncem 19. století. Pro své vlastnosti a vysoký obsah výživově hodnotných látek je také označována jako „superfood“. Obsahuje vysoké množství chlorofylu, nukleových kyselin, vitaminů a minerálů, vlákniny a dalších látek, které napomáhají detoxikaci organismu, podporují imunitu a mají celou řadu dalších příznivých účinků na organismus.
Detoxikace organismu
Díky vysokému obsahu vlákniny napomáhá chlorella z těla odstraňovat škodlivé látky a toxiny. Celulóza obsažená v buněčné stěně je schopná na sebe toxiny vázat, a jelikož lidský organismus neumí celulózu vstřebat, je z těla odstraněna stolicí spolu s navázanými toxiny. Při konzumaci chlorelly je proto důležité dodržovat pravidelný pitný režim. Zvýšený příjem tekutin podporuje přirozené odplavení toxických látek z organismu.
Vysoký obsah vlákniny
Vysoký obsah vlákniny přispívá k „mechanickému“ pročištění střev a příznivě ovlivňuje trávení. Proto je chlorella vhodná při očistných kůrách a při hubnutí.
Vitamíny a minerály v přirozené podobě
Chlorella obsahuje vysoké množství vitaminů a minerálních látek - vitamin E, B12, karotenoidy, vápník, železo, hořčík a mnoho dalších. Tělo tyto látky při užívání chlorely přijímá v přirozené podobě a ne synteticky vyrobené.
Aminokyseliny a nukleové kyseliny
Chlorella obsahuje 19 různých aminokyselin, včetně esenciálních, které si tělo neumí samo vyrobit a musí je přijímat v potravě. Chlorella obsahuje nejvyšší množství nukleových kyselin DNA a RNA ze všech známých přírodních zdrojů.
Chlorofyl
Chlorofyl je unikátní zelené barvivo, pomocí kterého získávají rostliny energii ze slunečního záření a dále ji využívají. Chlorella obsahuje velmi vysokou koncentraci chlorofylu. Chlorofyl vykazuje celou řadu příznivých vlastností na organismus.
Chlorellový růstový faktor
Chlorella dále obsahuje i unikátní složku známou jako chlorella růstový faktor (Chrlorella growth faktor). Tato látka působí jako probiotikum - podporuje růst přirozené střevní mikroflóry, čímž napomáhá k podpoře imunitního systému.
Stres a hektická doba
V současné době plné hektiky a stresu je správná strava a zdravý životní styl obtížně dosažitelným cílem. Chlorella a jiné „zelené potraviny“ jsou proto vhodným doplňkem s vysokým obsahem cenných živin, vitaminů a minerálních látek. V Japonsku je chlorella nejpopulárnější přírodní doplněk stravy a denně ji tam konzumují miliony lidí jako běžnou součást jejich stravy.
Trávení
Vysoký obsah vlákniny, enzymů a další látek, přispívá k očistě trávicího traktu a podporují tak správné trávení.
Imunita
Chlorella obsahuje celou řadu přírodních látek, vitaminů a minerálních látek, které napomáhají stimulovat imunitní systém a přispívají k jeho normální funkci.
Energie a vitalita
Díky obsahu energeticky vysoce bohatých látek, minerálních látek a stopových prvků podporuje chlorella celkovou vitalitu a napomáhá obnovit ztracenou energii při únavě a vyčerpání.
Volné radikály
Volné radikály vznikající při metabolismu působí toxicky na buňky a buněčné tkáně v těle. Karotenoidy a další přírodní látky obsažené v chlorelle jsou tyto volné radikály schopné pohlcovat a pomáhají tak chránit buňky před jejich negativním působením.
Srdce a cévy
Díky obsahu Omega 3 mastných kyselin působí příznivě na srdce a cévy. Podporuje udržení normální hladiny cholesterolu a krevního tlaku.
Krvetvorba (železo)
Chlorella obsahuje vysoké množství železa, které přispívá k normální tvorbě červených krvinek, příznivě ovlivňuje krvetvorbu.
B12
Vysoký obsah vitaminu B12 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti. Dále podporuje funkci imunitního systému a energetický metabolismus.
Vápník
Díky obsahu vápníku, přispívá k normálnímu stavu kostí a zubů, normální činnosti svalů a nervových přenosů.
Složení

Nutriční hodnoty
množství ve 100 g
Energie
326 kcal/1370 kJ
Bílkoviny
57,2 g
Sacharidy
16,8 g
Tuky
12,4 g
Vláknina
12,1 g
Chlorofyl
2,6 g
Chlorella grow factor
20 g
Karotenoidy
779 mg
Beta karoten
169 mg

 

Vitamíny
množství ve 100 g
Biotin
100 µg
Vitamin B12
50 µg
Vitamin E
8,9 mg
Vitamin C
2,6 mg
Vitamin D
600 µg
Vitamin B6
960 µg
Vitamin B2
310 µg
Vitamin B1
1290 µg
Vitamin B3
59 mg
kyselina pantothenová
130 µg
Kyselina listová
2,3 mg

 

Minerální látky
množství ve 100 g
Vápník
48 mg
Fosfor
1,2 g
Železo
101,3 mg
Sodík
53,8 mg
Jód
1 mg
Hořčík
10,4 mg
Mangan
4,2 mg
Zinek
2,2 mg
Draslík
671 mg
Selen
0,02 mg
Měď
0,27 mg

 

Aminokyseliny
množství ve 100 g
Isoleucin
2,98 g
Leucin
5,27 g
Lysin
3,68 g
Methionin
0,89 g
Threonin
3,12 g
Tryptophan
2,82 g
Valin
2,59 g
Alanin
3,37 g
Arginin
4,22 g
Cystin
0,41 g
Glycin
3,34 g
Hystidin
1,17 g
prolin
2,76 g
Serin
2,38 g
Tyrosin
2,75 g
Kyselina asparagová
3,53 g
Kyselina glutamová
6,6 g