Jdi na obsah Jdi na menu
 


Posilování prsních svalů

 

PILATES: Zpevněte svá prsa!
 
Je  pár zajímavých triků, které se zaměřují na zpevnění dekoltu. S pevnějším poprsím si jistě zvednete i sebevědomí. Podle trenéra Jiřího Janečka - Pilates CZECH, Praha,  jsem pro vás připravila tři jednoduché, ale velice účinné cviky PILATES na doma……
Všechny tyto cviky a množství dalších cvičíme v mých hodinách v sestavě s ručníky nebo s gumami….
 
Procvičujte svaly, které málo používáte
 
Prsní svaly jsou málo namáhané, proto obvykle ochabují. Časté procvičování těchto svalů povede k překvapivým výsledkům. „Ideální je provádět je precizně, kvalita je důležitější než počet,“ radí trenér Pilates Jiří Janeček. Jako domácí pomůcka postačí i obyčejný ručník a krásně posílíte vaše ženské tvary.
1.cvik s ručníkem
Mírně se rozkročte a předpažte s napnutým ručníkem tak, aby zápěstí bylo pod úrovní ramen. Opakovaně zvyšujte napětí v ručníku. V průběhu 1 nádechu 5x zatáhněte a stejně tak i při výdechu, to celé zopakujte 4x.
Snižte ruce dolů na úroveň boků a opakovaně zvyšujte napětí stejně jako u první pozice. Ruce zvedněte nad hlavu a opět opakovaně zvyšujte napětí stejně jako v předchozích dvou pozicích.
Cvik opakujte 4–8 krát
Rady trenéra
1. Jednoduchá pomůcka jak si určit délku ručníku: naměřte si dvakrát šířku
ramen.
2. Tímto cvičením si procvičíte celý hrudník, což ovlivňuje nejen prsní svalstvo, ale také držení těla.

2. cvik s ručníkem
Mírně se rozkročte a předpažte s napnutým ručníkem. Ruce držte na úrovni prsou. Zvyšte napětí v ručníku.
V průběhu 1 nádechu pokrčte lokty, přibližte natažený ručník k tělu a při výdechu opět ruce propněte, to celé zopakujte 8x. Lokty jsou stále ve stejné úrovni, nepadají dolů. Provádějte stejný pohyb jenom pravou rukou. Pravý loket pokrčte, levou ruku držte propnutou stále na stejném místě.
Opakujte 8krát. Potom to samé levou rukou, opět 8krát.
 
3. cvik – ze série cviků   PUSH UP
Opřete se o kolena a propnuté ruce. Srovnejte tělo do jedné roviny se stehny a zpevněte je.
Pokrčte ruce v loktech, ale nevytáčejte je do strany, snažte se je udržet co nejblíže k tělu. Nemusíte klesnout až k podložce.Zvedněte se zpět do původní pozice.
Cvik opakujte 4–8 krát

Rada:
Používejte ideálně dvakrát denně zpevňující a vypínací krém na poprsí a
dekolt Dermacol Enja Push-up. Díky komplexu z mořských řas pokožku vyhlazuje a vypíná, zároveň působí i jako prevence jejího ochabování. Hýčkejte se pravidelně a budete velmi překvapená úžasným výsledkem.
Více informací na: www.pilatesczech.cz