Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co to jsou čakry?

 

 

Čakry – barvy duhy pro zdraví
Slyšeli jste již někdy o čakrách?
Toto tajemné indické slovo označuje energetická centra v lidském těle. Každá čakra odpovídá za jiný aspekt našeho zdraví a přiřazuje se jí jedna ze sedmi barev duhy. Přes otevřené čakry prochází naším tělem magická, takzvaná hadí síla. Mnoho lidí má však čakry zablokované, což způsobuje psychické i zdravotní potíže. Při léčení můžeme využít barvy, drahé kameny i zvuky.
 
Podle východních nauk se v našem těle nacházejí zvláštní centra, jež jsou našim očím neviditelná, přesto je však jejich správné fungování pro zdraví nezbytné. Co když máte i vy zablokované čakry? Jen málokdo z nás může s jistotou říci, že ne - léčitelé se shodují v tom, že většina moderních lidí v západní civilizaci se potřebuje naučit s čakrami lépe pracovat.

Trpíte nedostatkem energie a cítíte se pořád unaveni? Opakují se vám vleklé zdravotní potíže, ale lékaři tvrdí, že vaše tělo je v pořádku? Cítíte ve svém životě psychické bloky třeba v oblasti sexuality, komunikace či sebevědomí? Pak se vás problém zablokovaných čaker může týkat!

Hlavních čaker je sedm a jejich umístění na těle kopíruje linii páteře. Každé z nich se připisuje jedna z barev duhy.
První, takzvaná kořenová čakra má červenou barvu. Nachází se na spodním konci páteře těsně za pohlavními orgány a souvisí se sílou a schopností těšit se z materiálních požitků.
Druhá čakra v podbřišku je oranžová a odpovídá za naše prožívání sexuality a emocí.
Třetí čakra v břiše v oblasti solar plexu má barvu žlutou a souvisí se sebedůvěrou a odvahou.
Čtvrtá, neboli srdeční čakra má zelenou barvu a spojuje se s láskou a vztahy.
Pátá čakra se nachází v krku, má barvu světle modrou a odpovídá za komunikaci a vyjadřovací schopnosti.
Šestá, indigově modrá čakra se nachází na místě, kde máme třetí oko - nad nosem mezi očima. Spojuje se s intuicí a duchovními schopnostmi.
A nakonec sedmá, neboli korunní čakra v barvě fialové na samém vrcholku hlavy nás spojuje s božskou a kosmickou energií. Aby se však toto zázračné spojení otevřelo, musíme mít v pořádku všech šest nižších čaker.

Jak lze vyléčit a otevřít zablokované čakry? Možností je hodně: pomocí odpovídajících drahých kamenů, vůní a aromaterapie, hudebních tónů, amuletů se speciálními symboly nebo nošením správných barev. Vybere si každý, někdy je však nezbytné poradit se s odborníkem.