Jdi na obsah Jdi na menu
 


Posilování břišních svalů

Proč cvičit břišní svaly
 
Nejde jen o to, aby se v oblasti pasu ztenčila tuková vrstva a dali jste dolů nepěknou pneumatiku. Břišní a zádové svaly jsou oporou celého těla, takže zároveň docílíte mnohem lepšího držení. Budou se vám také lépe procvičovat ostatní partie. Cvičení  pomáhá mimo jiné zlepšovat fyzickou kondici a koordinaci těla. Je to opět začarovaný kruh, ale v tom dobrém slova smyslu. Posílením středu těla budete ohebnější, a proto veškerý běžný pohyb zvládnete mnohem snáz, tedy i chození do schodů, pletí zahrádky, zvedání tašek s nákupem a podobně.
Když jsou navíc břišní svaly dostatečně pevné, nenutí vás tělo prohýbat se tolik v bederní části, čímž zabráníte takzvané bederní lordóze (špatné vyklenutí páteře). Posilování břicha má velký vliv i na správné vyprazdňování. Neposlední výhodou je také to, že ke cvičení nepotřebujete žádné drahé stroje. Stačí jen podložka a můžete začít.
Na co si dát pozor
Při provádění jednotlivých cviků je třeba mít neustále aktivované břišní svaly. Před samotným cvičením nesmíte zapomenout se rozehřát..
Kdy už to bude vidět?
Všichni víme, že břicho se tvaruje nejhůře a nejdéle. Když budete hodně posilovat břišní svaly, nemusí to znamenat, že půjdou centimetry dolů. Naopak. Záleží to na tom, jak silná je tuková vrstva nad nimi, tedy množství podkožního tuku v těchto partiích. Proč je tak nebezpečný? Podkožního tuku se lze zbavit správným cvičením a vhodným jídelníčkem. Stejně důležitý je i pitný režim. 
V rámci cvičení je třeba zaměřit se na dva druhy tréninku: posilovací a spalovací. I když to nemusí být vidět na vašem bříšku hned, určitě po jednom měsíci pravidelného cvičení bude znatelně pevnější. Pokud přidáte i další pohyb a zdravý jídelníček, do léta se vaše postava určitě změní.